Hofors Kommun logo, länk till startsida


Personal

Enhetschef

Anders Bjerned
070-289 92 14
anders.bjerned@hofors.se

Medicinskt ledningsansvar
Skolsköterska Björkhagsskolan & Solbergaskolan

Eva Hedman
070-289 92 05
eva.hedman@utb.hofors.se

Mottagning Solbergaskolan:
Onsdag och torsdag 08:30-12:00

Mottagning Björkhagsskolan:
Måndag 08:30-12:00

Skolsköterska Värnaskolan & Grundsärskolan

Kjell Lundman
070-294 73 15
kjell.lundman@utb.hofors.se

Mottagning Värnaskolan:
Tisdag och onsdag 08:30-12:00

Skolsköterska Petreskolan

Monica Björnsson
070-167 08 05
monica.bjornsson@utb.hofors.se

Mottagning Petreskolan:
Måndag, tisdag, onsdag och torsdag 08:00-12:00

Skolsköterska Lillåskolan och Petreskolan

Katrin Lif
070-086 00 13
katrin.lif@utb.hofors.se

Mottagning Lillåskolan:
Onsdag och torsdag 08:00-12:00

Mottagning Petreskolan:
Måndag och tisdag 08:00-12:00

Skolkurator

Malin Ask
079-072 90 00
malin.ask@utb.hofors.se

Mottagning Solbergaskolan:
Måndag och tisdag

Mottagning Björkhagsskolan:
Onsdag, torsdag och fredag

Skolkurator

Annika Borgström
070-086 02 71
annika.borgstrom@utb.hofors.se

Mottagning Lillåskolan:
Onsdag och torsdag

Mottagning Värnaskolan:
Måndag och tisdag

Skolkurator

Jessica Engholm Tiderman
070-086 02 10
jessica.engholm.tiderman@utb.hofors.se

Mottagning Petreskolan:
Mottagning måndag, onsdag och fredag

Skolläkare

Helena Sävmarker Ederth
helena.savmarker.ederth@utb.hofors.se

Skolpsykolog

Sam Khodayarkhani
070-086 01 10
sam.khodayarkhani@utb.hofors.se

Logoped

Caroline Backlund
070-414 13 67
caroline.backlund@utb.hofors.se

Specialpedagog

Jennie Bolin
070-414 12 62
jennie.bolin@utb.hofors.se

Specialpedagogisk funktion/bron/handledning

Inga-Lill Westling
070-167 08 12
inga-lill.westling@utb.hofors.se

Lärare med specialpedagogisk funktion

Vivianne Arnell
070-429 41 36
vivianne.arnell@utb.hofors.se

IKT-pedagog

Petter Danielsson (tjänstledig)