Hofors Kommun logo, länk till startsida

Kommunledning

Kommunledningen har det övergripande ansvaret för kommunens verksamhet.

Förslag för dig

Kommunstyrelsens ordförande

Tomas Isaksson
070-167 08 44
tomas.isaksson@hofors.se

Kommunledningsgruppen (KLG)

Skolchef - Ylva Appelgren

Kommunchef och ekonomichef

Annelie Johansson
0290-77 17 70
johansson.annelie@hofors.se

Chef för kommunkontoret och biträdande kommunchef

Fredrik Sundqvist
0290-77 15 46
fredrik.sundqvist@hofors.se Länk till annan webbplats.

Skolchef - Ylva Appelgren

Säkerhetschef och IT-chef

Anders Holmkvist
0290-77 16 04
anders.holmkvist@hofors.se

Skolchef - Ylva Appelgren

Skolchef

Ylva Appelgren
0290-77 16 00
ylva.appelgren@hofors.se

Socialchef (äldreomsorg och hälso- & sjukvård)

Cissi Hedwall
0290-77 17 01
cissi.hedwall@hofors.se

Biträdande socialchef (IFO, LSS och socialpsykiatri, integration, växthuset)

Heidi Bolstad
0290-77 17 10
heidi.bolstad@hofors.se Länk till annan webbplats.

HR-chef

Pernilla Bredin
0290- 77 14 20
pernilla.bredin@hofors.se Länk till annan webbplats.

Kommunikationsansvarig/ pressansvarig

Sara Lennmalm
0290-77 15 49 / 070-086 00 51
sara.lennmalm@hofors.se

Artikeln uppdaterades senast:

Aktuellt i Hofors kommun