Lyssna

Lyssna

Translate

Translate


Björhagsskolan entré en vårdag

Gymnasieskolan

Björkhagsskolans gymnasieprogram

På Björkhagsskolan finns Introduktionsprogrammet med
inriktningarna

  • Språkintroduktion
  • Individuellt alternativ

Björkhagsskolan är en gymnasieskola med

  • Inbjudande atmosfär i fräscha lokaler
  • Små undervisningsgrupper
  • Egna arbetsplatser till eleverna

Gymnasieskolans undervisning bygger på goda relationer och ett positivt klimat mellan lärare och elever.

Kontaktinformation

Linda Karlsson, rektor
070-086 00 76 linda.karlsson@hofors.se

Agneta Wall, expedition gymnasieskolan
0290-77 15 20
agneta.wall@hofors.se

Lena Gustavsson, administratör vuxenutbildningen
0290-77 15 09
lena.gustavsson@hofors.se

Ann-Louise Andersson, studie-och yrkesvägledare
070-086 00 32
ann-louise.andersson@hofors.se

Maria Damgaard, studiehandledare/studie-och yrkesvägledare
070-167 86 82
maria.damgaard@hofors.se

Kent Eriksson, vaktmästare
070-407 47 11
kent.eriksson@utb.hofors.se

Rosemarie Gustafsson, skolmåltid
070-086 01 22

Eva Hedman,
skolsköterska
070-289 92 05
eva.hedman@utb.hofors.se

Malin Mutter-Ask,
kurator
malin.ask@utb.hofors.se

Länkar