Suomeksi
english
Hofors kommun
Hofors kommun
Dela Dela
Lyssna

Lyssna

Translate

Translate


Personal

Löner, pension, lagar och avtal, arbetsmiljö och rehabilitering

Inom personalfunktionen arbetar vi bl a med

  • Stöd till ledning, chefer och medarbetare i personalfrågor
  • Arbetsmiljö och rehabilitering
  • Kompetensförsörjning
  • Lön
  • Lagar & avtal
  • Pensions- och försäkringsfrågor

Kontaktinformation

Pernilla Bredin,
HR-chef

070-086 01 67
pernilla.bredin@hofors.se

Christina Eriksson Östblom,
Hälso- och arbetsmiljöutvecklare/
Folkhälsostrateg
070 - 289 92 30
christina.eriksson@hofors.se

Emelie Jansson,
HR-specialist
070 - 086 02 57
emelie.jansson@hofors.se

Sandra Wahlborg,
HR-specialist
070 - 086 01 51
sandra.wahlborg@hofors.se

Carina Tiderman, Systemförvaltare/ Löneadministratör
0290-77 14 46
carina.tiderman@hofors.se

Molly Westlund,
Systemförvaltare/
Löneadministratör
0290 – 77 14 47
molly.westlund@hofors.se

Jenny Grönlund, Löneadministratör
0290-77 14 19
jenny.nordin@hofors.se

Caroline Högman, Löneadministratör
0290-77 14 17
caroline.hogman@hofors.se

Hofors Kommun
813 81  HOFORS

Besöksadress:
Granvägen 8

Växel:
0290-290 00

Org nr:
212000-2296

Hofors Kommun
813 81  HOFORS

Besöksadress:
Granvägen 8

Växel:
0290-290 00

Org nr:
212000-2296